سلام 

این هفته این کتاب رو خوندم. البته بیشتر از یه هفته شد. بخشیش رو قبلا خونده بودم و این هفته حدود سیصد صفحه باقی‌مونده رو مطالعه کردم.

این کتاب از سری کتاب‌های پدر پولدار پدر بی پول هست. من از رابرت کیوساکی در حال حاضر فقط پدرپولدار رو خوندم و این کتاب رو.

این کتاب به دو بخش کلی تقسیم میشه. اول میاد میگه که شایعات حقیقت داره در مورد تامین اجتماعی و این نهاد به زودی ورشکسته میشه و هزاران نفر که امیدشون به حقوق بازنشستگی هست و برای خودشون ( به اصطلاح این کتاب) کشتی نساخته‌اند، زندگی براشون خیلی سخت میشه. 

از طرف دیگه بخش بزرگی از این کتاب در باره ورود به بازار بورس بدون آگاهی اختصاص داده شده و مخاطبان رو از این اقدام نهی می‌کنه. یه جمله از این کتاب: 

بازار بالا و پایین داره. پیش بینی سقوط بازار سهام مثل پیش بینی اومدن زمستان هست. باید با قوانین اون بازار باهاش رفتار کنی. قوانین دریا برای دریا و قوانین خشکی برای خشکی به درد میخوره. اکثر مردم میخواهند با همون قوانینی که برای خشکی وضع شده وارد دریای بورس بشند و توقع دارند که موفق بشند.

توی بخش اول تمام امید‌های کاذب رو میزنه و با جمله طوفان در راه است تموم میشه. حالا وارد بخش دوم میشه

کشتی خودت رو بساز

باید با دنیای واقعی روبرو شد و کسب و کاری راه انداخت تا بشه از این طوفان عبور کرد. هر شغلی باشه مهم نیست. مهم اینه که دلت رو به حقوق بازنشستگی خوش نکنی و برای روز‌های سخت و طوفان سنگین آماده باشی.

خوش خیالیه که فکر کنی بدون دانش و آشنایی با قوانین بورس بتونی سرمایه گذار موفقی توی بورس بشی.

 

کتاب ارزشمندی هست پیشنهاد می‌کنم حتما بخونید.

موفق باشید.