چالش سال ۱۴۰۰

چالش سال ۱۴۰۰

من چالش خودم رو برای سال ۱۴۰۰ انتخاب کردم

اول امسال یعنی سال ۱۳۹۹ من ۵ هدف اصلی برای خودم انتخاب کردم و اونها رو اول سررسید امسال نوشتم.

و بسیار ارزشمند بود این نوشتن.

خودم باورم نمی‌شد که نوشتن هدف‌ها این قدر تاثیر غیر مستقیم داره روی فکر و رفتار انسان.

از اون ۵ هدف اصلی تقریبا همشون یعنی هر پنج‌تاشون تا ۸۰٪ محقق شدند و این عالیه.

اولین هدف امسال من کاهش وزن بود. من امسال رو با وزن ۱۳۰ کیلو گرم آغاز کردم!  و الان که دارم این مطلب رو می‌نویسم ۱۱۳ کلیوگرم وزن دارم. یعنی ۱۷ کیلو کاهش وزن. که البته شروع این کاهش وزن از یک تیرماه بود و به نظرم تا پایان سال چیزی حدود ۶ کیلو دیگه هم کم می‌کنم که میشه ۱۰۷ کیلو گرم.

هدف دوم من برای امسال تیک‌آف جیبرس بود که الان در مرحله‌ای هستیم که موتور‌ها روشن رو روی باند قرار داریم و داریم آخرین بررسی‌ها رو انجام می‌دیم برای تیک‌آف. که اونم به امیدخدا انجام خواهد شد.

هدف سوم من ارتقاء شخصیت و نگاه و تفکر بود که الحمدلله با مطالعه و گوش دادن به کتاب‌های صوتی به حد قابل قبولی محقق شد

هدف چهارم من اضافه شدن زمان مطالعه به برنامه هفتگی‌م بود که امسال در نیمه دوم سال موفق شدم هفته‌ای یک کتاب بخونم. که خلاصه بعضی از اونا رو هم توی سایتم منتشر کردم.

هدف پنجم من جایگزین کردن عادت‌های خوب به جای عادت‌های بد بود. مثلا الزام به مسواک زدن، سحرخیزی، ورزش، پیاده روی، حذف غذا‌های مضر و... بود که این هدف هم محقق شد.

اما اهداف و چالش‌های سال ۱۴۰۰ برای من:

  • سال ۱۴۰۰ سالی بود که من به وزن ایده‌آل خودم یعنی بین ۷۵ تا ۸۵ کیلو گرم رسیدم و از اون سال دیگه وزن من بالا نرفت.
  • سال ۱۴۰۰ سال اوج‌گیری جیبرس بود. سالی که جیبرس شکوفا شده و چشمان همه رو به خودش خیره کرد جیبرس در این سال به درآمد خودش رسید. هزینه‌های خودش رو تامین کرد و سود‌دهی اون آغاز شد.
  • سال ۱۴۰۰ سالی بود که برای ارتقاء فکر و شخصیت و تغییر عادات زمان بیشتری گذاشتم. (البته این هدف طبق اصول کتابت اهداف درست نیست و باید دقیق تر باشه - بعدا اصلاحش میکنم)
  • سال ۱۴۰۰ سالی بود که ارزش سرمایه‌های نقدی و غیر نقدی من به عدد ۱۰ میلیارد ریال رسید. ( این رو برای خودم به عنوان چالش در نظر می‌گیرم و پایان سال ۱۴۰۰ گزارش می‌دم که چه مقدار از این هدف محقق شده. و به نظر خودم عدد دور از ذهنی نگفتم. به نظرم کاملا قابل دست‌یافتنه برای من و حتی از این بیشتر. چالشم رو امسال این قرار میدم. از الان ۱۳ ماه وقت دارم که بهش فکر کنم و براش تلاش کنم و برای به دست آوردن این از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.)

به امید سالی سرشار از موفقیت و سربلندی برای همه شما و من

سال نو مبارک

توصیه شده برای شما

دیدگاه خود را بنویسید