آموزش برنامه نویسی رو از کجا شروع کنیم

آموزش برنامه نویسی رو از کجا شروع کنیم

آموزش برنامه نویسی رو از کجا باید شروع کنیم؟ قدم اول چیه؟
زبان‌های مختلفی برای برنامه نویسی هست که هر کدوم حوزه‌هایی برای فعالیت دارند.
اول باید با مفاهیم کلی برنامه نویسی و حوزه‌های کلی اون آشنا بشید. از هر چیزی در این حوزه‌ها چیزکی بدونید
مثلا بدونید که زبان‌های برنامه نویسی اپلیکیشن‌ها چیا هستند. یا زبان‌های برنامه نویسی سایت‌ها کدوما هستند. این کار کمک می‌کنه تا در آینده نسبت به انتخاب زبان برنامه نویسی که تمرکز اصلی شما روی اون خواهد بود دقیق تر بشید.
قدم بعدی شروع به کار هست. یعنی یه آموزش رو بزارید جلوی خودتون و شروع به کار عملی کنید. هیچ پیش شرطی لازم نیست! فقط کار کنید
همون طور که گفتم پیش شرط لازم نداره ولی یه سری چیز‌ها رو به صورت موازی باید باهاش انجام بدید.
مهم ترین اون‌ها آموزش زبان انگلیسی هست. زبانتون رو قوی کنید. یاد بگیری و مطالعه داشته باشید.
یکی دیگه از کار‌هایی که لازم هست به صورت موازی انجام بدید تمرین تایپ هست. تایپتون رو قوی کنید. طوری که از تایپ کردن لذت ببرید.
خوبه که در کنار این‌ها مواردی رو که دونستن اون خیلی به زندگی روزمره کمک می‌کنند هم یاد بگیرید مثل آموزش ورد و اکسل و پاورپوینت و ویندوز و ... (در حد نیاز).

خوب تا اینجا ما داریم تایپمون رو قوی می‌کنیم در کنار اون داریم آموزش‌های اولیه و پرکاربرد رو می‌بینیم و در کنار اون مشغول به تمرین زبان هستیم و همچنین داریم آموزش تخصصی یک زبان برنامه نویسی رو هم میبینیم و به صورت عملی اجرا می‌کنیم.
علتی که گفتم آموزش برنامه نویسی پیش شرط نداره اینه که خودم بدون هیچ پیش زمینه‌ای شروع کردم. و این تجربه ۱۵ سال کار در این حوزه است.

خوب حالا از اول برای یادگیری زبان برنامه نویسی HTML CSS PHP می‌تونید به سایت آقای مهندس جواد ادیب مراجعه کنید. آموزش‌های این سایت کاملا رایگانه و خیلی دقیق و مفید توضیح دادند ایشون.
توی همین سایت می‌تونید آموزش ورد و اکسل و پاورپوینت رو هم ببینید و استفاده کنید.

برای تمرین سرعت تایپ می‌تونید از سایت typeo.top  استفاده کنید. برای شروع عالیه. مقدمات و اصول اولیه رو به شما یاد میده. بعد از اون یه اکانت توی سایت 10fastfingers.com بسازید و شروع کنید به تمرین تایپ. در صورتی که اکانت داشته باشید توی این سایت به شما نمودار پیشرفت میده. یادتون باشه باید تمرین کنید. تمرین. تمرین. تمرین.

برای آموزش زبان ربات تلگرامی ازویر به آدرس@AzvirBot رو استارت کنید و از منوی یادگیری شروع به آموزش زبان با روش لایتنر کنید.

و قدم نهایی در راه برنامه نویس شدن پشت کار و تلاش فراوانه. هر روز باید تمرین کنید. هر روز یاد بگیرید و کار کنید تا به جایی که میخواهید برسید.

می‌بینمتون :)

توصیه شده برای شما

دیدگاه خود را بنویسید